آموزش دوره جامع و تخصصی بازاریابی دیجیتال مجموعه سمینار و کارگاه

توضیحات

بازاریابی و فروش B2B یا بازاریابی و فروش صنعتی،سازمانی، شرکتی یا بین بنگاهی به عنوان یکی از روش های مهم در بازاریابی و فروش شناخته می شود. در این روش بازاریابی و فروش، کسب و کارها، محصولات و خدمات کسب و کارهای دیگر را به آنها ارائه می دهند.

 

در حقیقت در این روش بازاریابی و فروش، مشتریان و خریداران، افراد عادی نیستند؛ بلکه خودشان دارای کسب و کار مستقل هستند. اگر مشتریان کسب و کار از افراد عادی جامعه باشند، باید با روش بازاریابی مصرفی محصولاتش را به مصرف کنندگان بفروشد. بازاریابی صنعتی پیچیده تر از بازاریابی مصرفی است. در بازاریابی و فروش B2B، افراد باید با ریزه کاری ها و نکات این کار آشنا باشند تا بتوانند محصولاتشان را به خوبی به افراد معرفی کنند و به فروش برسانند.

 

در بازاریابی و فروش صنعتی B2B، فروش محصولات و خدمات، معمولا فروشی فنی است و به صورت منطقی انجام می شود. یعنی باید برای فروش محصولات، اطلاعات دقیقی از محصول و ویژگی های فنی آن به خریدار داده شود تا بتواند برای خرید محصول تصمیم گیری کند.

 

در بازاریابی صنعتی، همکاری بین فروشنده و مشتری از لحظه معرفی و فروش آغاز می شود و تا بعد از خرید محصول نیز ادامه دار خواهد بود. خریداران صنعتی معمولا محصولات مختلف را با دلایل کاملا منطقی می خرند و نه فقط به قیمت محصول، بلکه به کیفیت آن، موقعیت آن در بازار، میزان پشتیبانی از محصول و خدمات پس از فروش محصول نیز توجه می کنند.

 

 با توجه به تخصصی و پیچیده تر بودن بازارهای B2B و همچنین توسعه ابزارها، روش ها و بازارهای جدید داخلی و بین المللی، لازم است کسب و کارهای B2B با مهارت ها، ایده ها و ابزارهای جدید آشنا شده تا بتوانند در شرایط رکود، موفقیت کسب و کار خود را تضمین کنند.

 

با عنایت به این مهم، سومین سمینار تخصصی مدیریت بازاریابی و فروش صنعتی و سازمانی B2B  به همراه 8 کارگاه تخصصی و پنل تخصصی افزایش فروش در بازارهای داخلی و بین المللی را بصورت متفاوت برگزار شد.

 

 این رویداد تخصصی پس از برگزاری موفق دو سمینار تخصصی در این حوزه، در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی شریف، در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف و با حمایت کمیته مدیریت و اقتصاد انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف برگزار شد.

حاصل دوره:

در رویداد سوم که حرفه ای تر و در سه روز برگزار می گردد؛ علاوه بر مباحث فروش و مذاکره مباحث تحقیقات بازار، تبلیغات، برندینگ، استفاده از ابزارهای اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ و نحوه حضور در بازارهای بین المللی B2B، مورد بحث قرار می گیرد. در سومین سمینار سعی شده از حضور کارآفرینان و مدیران موفق این حوزه جهت انتقال تجربیات ارزنده آنها استفاده شود.

 

سرفصل

  • 14 بخش
  • 17:40:0