آموزش ICDL ( آموزش PowerPoint )

توضیحات

برای برگزاری یک ارائه رسمی همانند, ارائه یک پروژه, گفتگویی در یک جلسه یا یک سخنرانی, به طور معمول افراد از نرم افزار ها و ابزارهای بصری متفاوتی برای پشتیبانی و تهیه و تنظیم آن استفاده میکنند که امروزه Microsoft PowerPoint به یکی از پر استفاده ترین ابزار بصری تبدیل شده است.پاورپوینت یک برنامه کاربردی برای یک ارائه گرافیکی است که میتوانید برای آماده سازی آن از صوت, تصویر, انیمیشن و طیف وسیعی همه ی المنت های صوتی تصویری بهره جست که در نتیجه ی آن خروجی هایی همانند, ارائه های ویدئو پروژکتوری, شفافیتهای سربار, مستندات کاغذی, و حتی اسلایدهای 33 میلیمتری دریافت نمود.

4 بخش برای یک ارائه در پاورپوینت وجو دارد:

 

  1. اسلایدها: شامل بلاکهایی از ارائه شما که می توانند حاوی متن, تصاویر, نمودارها و غیره باشند.
  2. صفحات نکته: به شما اجازه می دهند که نکات ارائه دهنده را طوری ایجاد کنید که فقط قابل دیدن توسط خود او یا حضار مورد نظر باشند.
  3. جزوات: ورژنهای چاپی کوچکتر از اسلایدها که می توانند بین حضار توزیع شوند و در صورت لزوم شامل فضای خالی باشند به طوریکه حضار بتوانند نکات خود را در آن بنویسند.
  4. رئوس مطالب: محتوای متن اسلایدها که می توانند مجددا به منظور راهنمایی ارائه دهنده استفاده شوند یا می توانند بصورت جزواتی برای مخاطبان ارائه چاپ شوند.

 

بخش اصلی از هرآنچه در PowerPoint دیده میشود را اسلاید ها قراگرفته است بنابراین مهمترین بخشه این نرم افزار را شامل میشود.

 

مزایا

محبوبیت همگانی PowerPoint امروزه به شدت رو به افزایش است و مورد استفاده توجه فراوان شرکت ها و ارگان های مختلف دولتی و غیر دولتی قرار گرفته است. در کنار همه ی این مسائل به یاد داشته باشیم که ممکن است PowerPoint همیشه بهترین راه برای ارائه ما نباشد. برخی اوقات ابزارهای بصری دیگری مانند چارتها یا تخته سیاه برای نوع ارائه شما مناسب ترند.

سرفصل

  • 32 بخش
  • 15:00:0

مدرسین

این دوره به صورت آرشیو شده به شما ارائه خواهد شد، اما در صورتی که در حین مشاهده دوره ها سوالی داشتید، می توانید سوال خود را زیر همان بخش در قسمت سوالات، مطرح کنید. مدرس مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهد داد.