آموزش PDMS ماژول Admin پی دی ام اس ماژول ادمین

توضیحات

هر آنچه از PDMS پیشرفته باید بدانیم:

همانطور که میدانید، نرم افزار PDMS (مخفف عبارت ((Plant Design Management System محصول شرکت AVEVA کشور انگلستان و یکی از پرکاربردترین و کارآمدترین نرم افزارهای مدل سازی به صورت سه بعدی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در سرتاسر آسیا و اروپا است.

مهمترین نقطه قوت این نرم افزار، بانک اطلاعاتی بسیار قوی (Database) آن است. به این مفهوم که در صورت مهارت و تجربه کافی کاربر، هیچ گونه نگرانی بابت از بین رفتن اطلاعات طی زمان انجام پروژه نخواهیم داشت.

با این مقدمه، اولین مورد از مباحث پیشرفته این نرم افزار ماژول Admin آن خواهد بود. این ماژول مربوط به مدیریت کل سیستم می باشد که در آن میتوان به تعریف پروژه PDMS، ایجاد بانکهای اطلاعاتی (Database)، تعریف کاربران و اختصاص Password برای آنها، ایجاد محدوده های کاری برای هر کاربر، مشاهده فعالیت کاربران، ایجاد هماهنگی بین کاربران، ایجاد تیم های کاری و ... اقدام نمود. به طور معمول شخصی که به عنوان Administrator این مسئولیت را در یک پروژه بر عهده می گیرد، باید به تمامی قسمتهای نرم افزار اشراف کامل داشته و از توانایی بالایی در انجام پروژه با این نرم افزار برخوردار  باشد تا بتواند از ایجاد مشکلات احتمالی جلوگیری نماید و در عین حال توانایی رفع مشکلات کاربران دیگر را نیز داشته باشد.

دومین مبحث از مباحث پیشرفته این نرم افزار مربوط به ماژول های Paragon و Specon خواهد بود. ماژول Paragon مختص Catalogue نویسی برای بخش های دیگر نرم افزار یعنی Application های مختلف ماژول Design است و به طور معمول در ابتدای پروژه نیاز به تکمیل این قسمت میباشد. به طور کلی المان هایی که توسط واحدهای مختلف در محیط Design ایجاد میگردند در ابتدا توسط نفر متخصص در محیط Paragon ساخته شده و سپس توسط ماژول Specon و براساس استانداردهای طراحی،  جداول و داده های مربوطه به آنها نسبت داده میشود.

ضمناً تعریف مدرکPMS (Piping material classes Job specification)  برای بخش Piping نیز با توجه به استاندارد های طراحی و نمودارها و جداول مهندسی توسط ماژول Specon انجام میگیرد.

دوره PDMS مقدماتی و دوره آموزش نقشه خوانی PFD P&ID از سری مباحث تخصصی نرم افزار های پایپینگ بوده که توسط هفت اورنگ ارائه گردیده است.

 

سرفصل

  • 79 بخش
  • 15:00:0

مدرسین

این دوره به صورت آرشیو شده به شما ارائه خواهد شد، اما در صورتی که در حین مشاهده دوره ها سوالی داشتید، می توانید سوال خود را زیر همان بخش در قسمت سوالات، مطرح کنید. مدرس مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهد داد.