آموزش نصب و تنظیمات ویندوز 10

توضیحات

سیستم عامل ویندوز
 
سیستم عامل وظیفه استفاده و کنترل سخت افزار کامپیوتر و ایجاد یک محیط نرم افزاری قدرتمند و در عین حال ساده برای انجام کارهای کاربر را بر عهده دارد.
وظایف یک سیستم عامل ((Operating System (OS) عبارت است از:
 
(Windows Operation System (History & Scrutiny
· مدیریت پردازنده
· مدیریت حافظه
· مدیریت دستگاهها ( ورودی و خروجی )
· مدیریت حافظه جانبی
· اینترفیس برنامه های کاربردی
· رابط کاربر
سیستم عامل دوکار مدیریت منابع و سخت‌افزارها و نرم‌افزار سیستم کامپیوتر را انجام میدهد.
 
اولین سیستم عامل مشهور مایکروسافت داس (DOS) نام داشت که پایه و مبنای بقیه سیستم عاملهاست ، یعنی داس میتواند با سخت افزار در ارتباط باشد و به صورت یک مترجم میان سخت افزار و نرم افزار عمل کند و از این طریق فرمانهای مورد نظر ما در سیستم پردازش و سپس نتیجه کار برای ما به نمایش در می آید.
 
ولی شرکت ماکروسافت بعد ازخریدن این برنامه فکرهای بزرگتری داشت که سرانجام در سال ۱۹۹۳ اولین سیستم عامل ویندوز توسط گروه ماکروسافت (Microsoft corporation) ارائه گردید. ویندوز یک محیط رابط گرافیکى کاربر چند وظیفه اى است که در کامپیوترهاى بر پایه MS-DOSبه اجرا درمى آید. در ویندوز فهرستهاى گزینشى، نواحى پنجره اى روى صفحه نمایش، و یک ابزار نمایشى مانند ماوس به کار گرفته مى شود. برنامه هایى که بتوانند از ویژگیها و مزایاى این محیط استفاده کنند باید خاص آن طراحى شده باشند.
 
و حالا نوبت به Microsoft Windows 10 رسیده، در این دوره می خواهیم کار با ویندوز 10 از نصب تا تنظیمات اولیه آن را به اختصار به شما ارائه دهیم.
 

سرفصل

  • 9 بخش
  • 02:14:0

مدرسین

این دوره به صورت آرشیو شده به شما ارائه خواهد شد، اما در صورتی که در حین مشاهده دوره ها سوالی داشتید، می توانید سوال خود را زیر همان بخش در قسمت سوالات، مطرح کنید. مدرس مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهد داد.