آموزش نقشه خوانی PFD & P&ID

توضیحات

آشنایی با مدارک متداول در صنعت نفت و گاز و مهارت در استفاده از آنها، بی شک برای هر یک از شاغلین این صنعت یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. در این راستا مطمئنم که هیچ آموزشی جایگزین تجربه فردی نخواهد بود. در این هم شکی ندارم که مطالعه و اطلاعات فرد در بدو ورود به عرصه صنعت زمینه پیشرفت وی را به صد چندان گسترش خواهد داد. چنین شخصی چون قبل از آغاز به کار به صورت تئوریک با آنچه قرار است انجام دهد آشناست، پس از گذشت چند سال به هیچ وجه با فردی که صرفاً "تجربه" دارد برابری نخواهد کرد.

همواره بسیاری از افراد، چه دوستان تازه کار و چه همکاران آگاه و مجرب، با علاقه و انگیزه زیاد برای گذراندن دوره های آموزشی در جستجوی مرجعی ذی صلاح برای گذراندن این آموزشها هستند. البته وقتی یه فرد حرفه ای و مجرب در خواست شرکت در یک دوره آموزشی را دارد، به خوبی می داند خواستار چیست و می تواند برآورد کند که اطلاعاتی که در این دوره به وی ارائه شده است، واقعاً با نیاز های بخش صنعت هماهنگ است یا نه. او به خوبی دریافته که بسیاری از نکات ریز چه در زمینه مهندسی نفت و گاز و چه در زمینه اجرای پروژه ها وجود دارد که حتی با افزایش سالهای کار نیز دست یافتنی نیست. او خسته شده است از اینکه مثلاً یک "سرپرست دفتر فنی ناتوان در خواندن آیزومتریک" باشد.

این دیده ها و دانسته ها اینجانب را بر آن داشت تا با کمال میل آنچه را در این سالهای اندک کار در این صنعت به دست آورده ام، همراه با ترجمه بخش هایی از مراجع مرتبط، از طریق بخش آموزش آنلاین هفت اورنگ با شما عزیزان سهیم شوم. البته سیستم آموزش در این مورد کمی با آنچه در بخش PDMS پیشرفته دیدید متفاوت خواهد بود. اما با انتقادات از روی لطف شما عزیزان روز به روز پربار تر خواهد شد.

در این مبحث ابتدا علائم اختصاری (Symbols) را خواهیم آموخت. سپس به معرفی و تشریح Drawingهای مورد بحث و انواع آنها می پردازیم.

سرفصل

  • 41 بخش
  • 02:54:0

مدرسین

این دوره به صورت آرشیو شده به شما ارائه خواهد شد، اما در صورتی که در حین مشاهده دوره ها سوالی داشتید، می توانید سوال خود را زیر همان بخش در قسمت سوالات، مطرح کنید. مدرس مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهد داد.