آموزش نصب و پیکره بندی VMware vCenter Appliance

توضیحات

برای آن دسته از متخصصین و دانشجویانی که مهارت کار با VMware و مجازی سازی دیتا سنتر توسط تکنولوژی این شرکت را دارند، کار با vCenter به منظور مدیریت دیتا سنتر سازمان و شرکت مورد نظر بسیار جذاب است

برای نصب vCenter a شما میباشیست اپلیکیشن مورد نظر را بر روی سیستم عامل میزبان نصب نمایید و همین نصب و منابعی که از سیستم عامل میزبان میگیرد، بهره وری زیرساخت دیتا سنتر شما را کاهش می دهد.

vCenter Server روی سیستم عامل ویندوز نصب میشود اما شرکت VMware نسخه دیگه ای از این محصولش رو دارد که به صورت یه ماشین مجازی لینوکس اون رو ارائه میده و بهش vCenter Server Appliance میگوید.

نسخه Appliance در واقع یه لینوکس Suse هست که توسط خود شرکت VMware یه نسخه لینوکسی از vCenter Server روش نصب شده است. به دلایل فنی که می تونید از خود وب سایت شرکت VMware دنبال کنید، نسخه Appliance سابقاً صرفاً می تونست 5 تا ESXi رو مدیریت کنه که از نسخه 5.5 این محدودیت به 50 تا افزایش پیدا کرده که تعداد قابل قبولی هست.

در این دوره آموزشی کوتاه به فرایند نصب و پیکره بندی vCenter Server Appliance پرداخته ایم.

 

سرفصل

  • 14 بخش
  • 02:15:0

مدرسین

این دوره به صورت آرشیو شده به شما ارائه خواهد شد، اما در صورتی که در حین مشاهده دوره ها سوالی داشتید، می توانید سوال خود را زیر همان بخش در قسمت سوالات، مطرح کنید. مدرس مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن به سوالات شما پاسخ خواهد داد.